turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Dobrze przygotowane turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Dzieci to nasze największe pociechy. W związku z tym ich szczęście i zdrowie jest główną troską każdej mamy i każdego taty. Cierpienie dziecka związane z chorobą, urazem lub wadą genetyczną jest również cierpieniem rodzica. Istnieje wiele metod leczenia różnego rodzaju chorób dziecięcych, niepełnosprawności czy skutków doznanego urazu (np. złamania lub skręcenia, a nawet uporczywy ból głowy Warszawa). Przykładem mogą być turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, które mają na celu zapewnienie dziecku kompleksowej opieki zdrowotnej. Istotne jest monitorowanie stanu zdrowia oraz jego poprawę za pomocą zabiegów medycznych, ćwiczeń fizjoterapeutycznych oraz stosowania odpowiedniej diety. Na takim turnusie możliwe są także dodatkowe konsultacje, które świadczy immunolog Katowice czy urolog Tychy oraz wielu innych specjalistów.

Rehabilitacja jak wakacje

Jednocześnie jest to dla dziecka rodzaj wakacji – dziecięce ośrodki rehabilitacyjne często znajdują się w miejscach o wysokich walorach krajobrazowych i kulturowych, np. w górach, nad morzem czy nad jeziorami. W Polsce istnieje wiele uzdrowisk i prywatnych klinik zajmujących się taką działalnością, np. rehabilitacja dzieci Bielsko Biała czy Szczawno Zdrój. Można starać się o dofinansowanie z NFZ lub opłacić prywatną opiekę nad pociechą.
W ramach turnusu zapewniona jest całodobowa opieka wyspecjalizowanego opiekuna, kompleksowe badania stanu zdrowia, wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnej diety, ciągłość terapii i zabiegów. Często także dostęp do różnych udogodnień, tj. sale zabaw, wycieczki, kąpiel w basenie oraz animacja czasu wolnego.

Mikropolaryzacja mózgu

Obecnie w ośrodkach rehabilitacyjnych stosuje się nowoczesne metody leczenia schorzeń o profilu neurologicznym, np. mikropolaryzacja mózgu. Polega ona na modulacji połączeń nerwowych i ich stymulacji za pomocą elektrod przez które przepływa bardzo niskie napięcie. Dzięki temu przy odpowiednich ćwiczeniach umysłowych i fizycznych można naprawić wiele uszkodzeń w obrębie mózgu. Chodzi głównie o zaburzenia motoryczne, zaburzenia mowy, stany depresyjne, bóle, zaburzenia koncentracji, pamięci, zdolności poznawczych czy emocjonalne. Leczona jest nawet nerwica Warszawa. Mikropolaryzacja to tylko jedna z wielu metod stosowanych w ośrodkach rehabilitacyjnych. Zdecydowanie się na oddanie chorego dziecka pod opiekę profesjonalistów pozwoli na dobranie indywidualnej, najlepszej możliwej ścieżki terapeutycznej i przyczyni się do poprawy zdrowia dziecka.