migrena warszawa

Migrena Warszawa i jej leczenie

Co warto wiedzieć o migrenie?

Pod pojęciem migrena kryją się wyjątkowo silne bóle głowy, którym towarzyszy cały szereg negatywnych objawów dodatkowych. Migrena Warszawa to choroba przewlekła i trudna do leczenia. Bóle migrenowe występują często i silnie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Jeśli ktoś od dawana cierpi na silny, jednostronny ból głowy Warszawa, to powinien jak najszybciej się przebadać. Najlepszym specjalistą w tej dziedzinie będzie neurolog prywatnie Warszawa. Migrena jako choroba, diagnozowana jest dzięki opisowi objawów. Jednocześnie każdy dobry neurolog doskonale wie, że czasami bywa ona zwiastunem poważnych chorób. To właśnie dlatego neurolog Warszawa zleca wykonanie tomografii komputerowej, prześwietlenia odcinka szyjnego czy wykonanie rezonansu magnetycznego. Celem tych badań jest wykluczenie poważnych problemów zdrowotnych takich jak występowanie tętniaków. Dobry neurolog, który na co dzień leczy takie przypadłości jak dyskopatia Warszawa, udary czy nerwica Warszawa, zleci odpowiednie leczenie. Zwykle przepisywane są leki z grupy tryptany oraz wspomagająco leki przeciwbólowe.

Jak postępować, gdy pojawi się migrena Warszawa?

Osoby cierpiące na uporczywy ból głowy Warszawa powinny wiedzieć, że bardzo ważne jest, by starać się zapobiegać występowaniu ataków. Migrena zwykle pojawia się w reakcji na określony czynnik. Mogą to być zmiany pogodowe, jasne światło w sklepie, zapachy chemiczne, kontakt z benzyną, a także duży stres. U wielu osób migrenę wywołują określone pokarmy takie jak banany, czekolada, czerwone wino, salami, wędzone ryby czy żółte sery, więc należy je wyeliminować z diety. Równie istotne jest to, by leki zażywać jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów. Gdy mamy migrenę, najlepiej zrobić sobie wolne, położyć się w ciemnym pomieszczeniu i korzystać z kompresów chłodzących, które przykłada się na czoło. Wielu osobom pomagają także napary ziołowe z rumianku oraz ze złocienia maruna. Lekarze podkreślają także, że w tym przypadku warto suplementować magnez i witaminę b kompleks. Warto też kompleksowo przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Być może problem może leżeć zupełnie gdzie indziej i to immunolog Katowice lub robione przy innej okazji USG jamy brzusznej Tychy, rzucą nowe światło na problem zdrowotny.