Warszawa neurolog

Neurolog prywatnie Warszawa – dlaczego nie NFZ?

Neurolog prywatnie Warszawa jako alternatywa dla kolejek

Osoby, które chcą skorzystać z wizyty u lekarza specjalisty muszą dziś albo uzbroić się w cierpliwość, albo leczyć prywatnie. W przypadku niektórych specjalizacji chorzy praktycznie już nie mają wyboru. Wśród nich jest na przykład neurologia. Neurolog prywatnie Warszawa to bowiem obecnie jedyny w zasadzie sposób, by będąc mieszkańcem stolicy, dostać się do tego specjalisty. Oczywiście bez konieczności czekania w kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej kolejce. A nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wielu chorych nie może tak długo czekać. W przypadku większości dolegliwości czas ma ogromne znaczenie. Niejednokrotnie w grę wchodzą bowiem schorzenia, którym towarzyszy ostry ból oraz jest podejrzenie, że mogą mieć one naprawdę poważny charakter.

Oczywiście każdy z nas w razie potrzeby może liczyć na pomoc lekarza pierwszego kontaktu. Rzeczywistość jest jednak taka, że oprócz przepisania mocniejszych środków przeciwbólowych czy leków zwalczających objawy, w przypadku niektórych chorób lekarz POZ nie za wiele może zrobić. Z reguły więc i tak lądujemy ze skierowaniem do neurologa.

Neurolodzy, którzy przyjmują tylko prywatnie

Stolica to jedno z miejsc, gdzie teoretycznie dostęp do specjalisty na NFZ jest przyzwoity. Zwłaszcza, jeśli porównamy to z małymi miejscowościami. W praktyce jednak często okazuje się, że jeśli ktoś cierpi na takie dolegliwości jak migrena Warszawa czy bardziej ogólnie – ból głowy Warszawa (zwłaszcza niewiadomego pochodzenia) – lepiej zdecydować się na wizytę prywatną.
Pierwszym powodem są oczywiście wspomniane już długie kolejki. Drugim – fakt, że do wielu specjalistów można dostać się tylko prywatnie. Nie przyjmują oni w miejscach posiadających kontrakt z NFZ. Zdarza się więc, że teoretycznie chory może zaczekać, nie musi szukać prywatnej wizyty Warszawa neurolog. Jednak nawet jeśli schorzenie, na które cierpi pacjent nie wymaga szybkiej konsultacji lekarskiej i tak koniec końców decyduje się on na prywatną wizytę.

Krócej czekasz, szybciej rozpoczynasz leczenie

Neurolog nie na NFZ to również opcja dla tych, którzy wahają się między wizytą u neurologa, a neurochirurga. Dyskopatia Warszawa to jedno ze schorzeń, które stwarza takie dylematy. Osoby cierpiące na nie, początkowo kierowane są do ortopedy oraz na fizjoterapię. Często potrzebna jest również konsultacja neurochirurgiczna. Przy obecnych realiach na wizytę w ramach NFZ trzeba czeka co najmniej kilka miesięcy. Zaś w ośrodkach cieszących się największą renomą czekanie trwa ok. dwa lata. W tej sytuacji warto szukać innych opcji. Zwłaszcza, że po konsultacji u neurochirurga może okazać się, że w danym przypadku interwencja chirurgiczna nie jest potrzebna czy wskazana. Wtedy być może warto udać się do innego specjalisty. Może nim być nawet immunolog Tychy czy neurolog specjalizujący się w leczeniu nerwobólów.